Україна в цілому і Мелітополь зокрема стають частиною Європи

Переглядів: 195
22 січня 2019
Україна в цілому і Мелітополь зокрема стають частиною Європи фото

- Я виріс у Приазовському районі, де болгарська громада була досить великою. Але справжнім національним життям ми стали жити лише в суверенній Україні.

 

Не буду ганьбити Союз - при ньому було чимало хорошого. Але... В історії болгар Приазов’я є трагічна сторінка. На початку 40-х більше сотні сімей вирішили перебратися в Болгарію. Однією з причин була незадоволеність життям під німецькою окупацією, але коли фашизм був розбитий, це витлумачили як зраду. Результат: ініціатор переїзду був розстріляний, переселенців депортували з Болгарії і заслали. Несправедливість і жорстокість сталінізму була очевидна, але тема замовчувалася.

Особистий приклад. Початок 80-х, я - мо-
лодий фахівець, є шанс зростання. Але  в міськкомі партії вирішують: у начальницькій команді один болгарин уже є, поки достатньо.

У суверенній Україні дискримінації немає, а національні товариства отримують підтримку держави, в тому числі бюджетну. Про державний рівень не знаю, а в області вона йде на проведення фестивалів (наймасовіший - «Ми - українські»), видання літератури й таке інше.

Я радий, що наш Мелітополь - одна з інтеркультурних столиць України, що більше десятка національних товариств активно діють, представлені у владі і отримують від неї всебічну підтримку. Наприклад, результатом поїздки в Болгарію стала співпраця нашого університету з Пловдівським. Зараз від спільних наукових публікацій ми перейшли до обміну делегаціями, на черзі - спільні наукові розробки. А це - прямий шлях нашим вченим і студентам в Європу.

Володимир Кюрчев, голова постійної комісії Запорізької облради, член правління
болгарського національного товариства «Балкани», ректор ТДАТУ

Имя:
Ваш комментарий:

Схожі події: