Програш Порошенка - це перемога його курсу

Переглядів: 109
24 квітня 2019
Програш Порошенка - це перемога його курсу фото

Президентські вибори 2019 року без перебільшень можна назвати унікальними. І я навіть не про технологію (хоча передвиборча кампанія довжиною в серіал - це круто).

 

Я про те, що за роки президентства Петра Порошенка і за його політичної волі в Україні проклюнулись паростки отих самих демократичних змін, які дали можливість перемогти Володимиру Зеленському. Вибори (обидва тури) пройшли без істотних порушень і майже без використання адміністративного ресурсу (хоча спроби були - від старих звичок дуже складно відмовитись). Але констатуємо: люди голосували так, як їм того хотілося. Для країн Європи і США це, може, і норма, а для нас трохи дивненько.

Далі. Явка - безпрецедентно висока, тобто громадянська активність росте. Українці врешті починають розуміти: громадяни мають вплив і можуть робити вибір. Наскільки свідомо і що усвідомлюючи, ще поки питання. Бо багато хто з моїх знайомих цього разу голосували «проти» влади, а не «за» Зеленського чи його публічне втілення Голобородька.

Але факт лишився фактом. Саме Порошенко за п’ять років президентства зумів закласти основу демократичних виборів, а влада на місцях потроху почала культивувати громадянську активність.

Інша справа, що українці «колективно підсвідомо» все ще ждуть месію. Того, хто дасть високі зарплати, залатає ями на дорогах и заборонить рубати карпатські ліси. Того, розумного-сильного-доброго, який поведе нас у світле майбутнє. Бажано при цьому, шоб усім іншим нічого не прийшлося робити.

Але, шановні, так не буває. Побудувати цивілізоване демократичне суспільство і багату країну ми зможемо лише самі, коли змінимо свою поведінку і свої очікування. Перестанемо смітити на вулицях, випалювати степ и випилювати дерева в посадках, шматувати тюльпани на міській клумбі і трощити лавки у парку. Почнемо платити податки і радо брати участь у місцевих програмах благоустрою. Врешті зрозуміємо: відповідальність починається з себе і власним прикладом покажемо це своїм дітям. Тож до праці, друзі! І хай прізвище президента стане для нас другорядним, а любов до України - головною!

Юлія ОЛЬХОВСЬКА

Фото из открытых источников

Имя:
Ваш комментарий:

Схожі події: