Ми асимілювалися, але деякі традиції зберегли

Переглядів: 179
23 січня 2019
Ми асимілювалися, але деякі традиції зберегли фото

- Караїмкою я відчувала себе з дитинства.

Оскільки дідусі-бабусі дотримувалися деяких традицій, більшість з них була пов’язана з релігією. Про щось стала замислюватися вже потім. У 1991 році, коли вийшов Закон «Про національності», для нас це було важливо.

Зараз, звичайно, деякі традиції збереглися, але не всі. Адже ми вже асимілювалися, в Криму традицій більше залишилося, Крим - це ж місце проживання караїмів. Але ми збираємося зазвичай у національному товаристві, святкуємо день врожаю - це наше велике осіннє свято, інші свята теж святкуємо.

Збереглися кулінарні традиції. Готуємо національні страви, ті ж караїмські пиріжки, взимку - з м’ясом, влітку - з вишнею. Вони особливі і, нагадаю, включені до Списку нематеріальної культурної спадщини України. Багато у нас овочевих страв, наприклад імамбалди. Я вдома нерідко готую національні страви.

Щодо позиціювання Мелітополя як інтеркультурного міста, то умовно це дійсно так. Національно-культурних товариств у нас багато. Але далі, ніж самодіяльність, діло зазвичай не йде. Така вже політика міста. В інших містах відновлюються якісь старі будівлі, створюються тематичні музеї. У нас це не робиться. Подивіться лише на стару частину міста, яка занедбана.

Галина Мірошниченко , лікар

Имя:
Ваш комментарий:

Схожі події: