Леонід Кравчук: Вибори - це момент істини

Переглядів: 211
20 лютого 2019
Леонід Кравчук: Вибори - це момент істини фото

Попереду складні вибори, а після виборів надзвичайно важка робота. Яка ж найважливіша особливість президентських і парламентських виборів?

 

Вони проходитимуть під час війни, агресії Росії проти України. Вони відбуватимуться в умовах страшенної бідності народу та галопуючої корупції. Економічна та соціальна криза, безробіття, правова незахищеність людей, неефективність реформ породжують у людей зневіру, песимізм, агресивне невдоволення життям та недовіру до влади.

Нескінченна боротьба політичних сил, конфлікт між владою та опозицією нагромадили величезну енергію негативу та ворожнечі, що, без сумнівів, вплине на хід підготовки та проведення виборів. Можна допустити, що ці вибори будуть найбруднішими. Йде підготовка корупційних схем підкупів виборців, і команди толерантних кандидатів мають об’єднатися в боротьбі проти цього зла, а організаторів і натхненників корупції під час виборів привести до суду.

За останні п’ять років прірва між владою і народом не тільки не зменшилась, а й зросла. Рейтинги Президента і Верховної Ради дуже низькі. Люди не хочуть вірити в обіцянки, бо переконалися, що вони як не виконувалися, так і не будуть виконуватися.

Окремо слід зупинитись на проблемі використання Церкви у політичних виборчих перегонах. Уже є сигнали, що факти використання Церкви, і перш за все владою, мають місце.

Я звертаюся до всіх виборців, особливо до людей мого покоління, бути дуже пильними, не дозволити нікому себе обдурити, щоб потім не було соромно за себе перед своїми дітьми та онуками, які будуть страждати через нашу безвідповідальність.

Ніхто не розпочинав свою діяльність з чистого аркуша, а історія української незалежності починалася не з 2014 року. Будували незалежну Україну і команди Л. Кучми, і В. Ющенка. І ми в 1991 році опиралися на те, що зробили наші батьки. Ще й до цього часу діють заводи і фабрики, живуть захисники нашої землі. Суспільство їх має поважати.

Вибори - це момент істини, коли народ може і повинен вирішити основне питання свого життя - створити умови для будівництва демократичної України.

Кого обрати? Тих, хто пропонує реальні кроки до припинення війни. Тих, хто за нові відносини між владою і народом, відносини людяності, а не відносини вождя і підлеглих. Людей професійних, відповідальних і патріотично налаштованих. Ми повинні крок за кроком входити в сім’ю цивілізованих народів, вчитись жити відкрито і змістовно.

Ми не маємо часу чекати, не маємо права допустити нові помилки. Народ, який вистраждав право на свободу, який втратив мільйони через війни, репресії та голодомори, заслужив у Бога і світового співтовариства жити в мирі, злагоді та достатку.

Вважаю за необхідне сказати, що я не претендую на істину в останній інстанції і нікого не хочу повчати, бо сам все життя вчився і вчуся зараз. Але якщо мої роздуми спонукатимуть до більш відповідальної участі у виборах, то я буду вважати свою роботу корисною.

Леонід КРАВЧУК, перший президент України. Зі скороченнями

Фото из свободных источников

Имя:
Ваш комментарий:

Схожі події: