Дні Ізраїлю в Мелітополі

Переглядів: 185
28 січня 2019
Дні Ізраїлю в Мелітополі фото

На першу декаду травняприпадає три пам’ятних для євреїв дати: День Катастрофи, День пам’яті полеглих у війнах Ізраїлю і жертв терору і День незалежності.

 

Саме у ці дні пройдуть заходи, знакові для нас. Ансамбль танцю «Мааян» при єврейській громаді (керівник Марина Кучеренко) відзначить двадцятиріччя великим концертом у ПК ім. Т. Шевченка. Одночасно стартує третій тур українсько-ізраїльського фестивалю «Співоча Україна» (автор проекту - Олександр Житомирський, партнери - мерії Мелітополя, Запоріжжя та Ашдода). Крім того, в громаді відбудеться відкриття «Музею на єврейському подвір’ї».

У краєзнавчому музеї відкриється виставка робіт Петра Лебединця і Алли Алексєєвої  - наших земляків, які нині проживають у Києві. Ще однією значущою подією стане вручення Мелітопольському краєзнавчому музею картин ізраїльських художників (автор проекту - Галина Подольська, локації - Ізраїль, Україна, Росія). Заплановані також майстер-класи художників у музеї для аматорів і в училищі культури - для студентів спеціальності «дизайн». «МВ-холдинг» презентує двотомник доктора історичних наук Бориса Забарка про Голокост в Україні. Сам Борис Михайлович, доктор філології Галина Подольська, кандидат медичних наук Григорій Подольський і автор цих рядків прочитають публічні лекції у вузах міста.

Сподіваюся, що будуть також відкриття меморіалу «Пам’ятаємо Голокост: жертви і праведники» (автори - Петро Лебединець і Василь Татарський, меценати - Володимир Шпільфогель і Юрій Даніман, наші земляки, які нині проживають у Києві) і презентація Ізраїльського культурного центру з Дніпра.

Організатори заходу - єврейська громада Мелітополя і громадська організація «Земляки» за підтримки мерій Мелітополя і Запоріжжя та департаменту культури Запорізької ОДА.

Михайло КУМОК, заступник голови міського комітету по роботи з містами-побратимами

Имя:
Ваш комментарий:

Схожі події: