ЗОДА: консультації з Міністерством щодо внесення змін до перспективного плану формування спроможних громад Запорізької області продовжуються (УТОЧНЕННЯ*)

Переглядів: 116
31 січня 2020
ЗОДА: консультації з Міністерством щодо внесення змін до перспективного плану формування спроможних громад Запорізької області продовжуються (УТОЧНЕННЯ*)  фото

Минулої п’ятниці, 24-го січня, в Запорізькій ОДА було скликано позачергове засідання Ради голів ОТГ Запорізької області. На порядку денному екстреної наради стояло одне питання — перспективний план формування територій громад Запорізької області. Під час заходу керівник апарату обласної державної адміністрації Зінаїда Бойко докладно поінформувала присутніх щодо пропозицій ЗОДА стосовно змін у форматі конкретних об’єднаних територіальних громад області (ОТГ).

Пропозиції адміністрація повинна надати у Міністерство розвитку громад і територій, яке перед кожною областю в Україні поставило завдання розглянути можливість підвищення спроможності вже утворених громад. 

Зокрема, у переліку були озвучені попередні наміри і внесені пропозиції щодо змін формування ОТГ у Вільнянському районі. На жаль, автор публікації за 26 січня, в якій був наданий детальний перелік громад, запропонованих ЗОДА, зробив некоректний висновок стосовно перспектив подальшого реформування громад Вільнянського району, що визвало неабияке хвилювання мешканців району і міста Вільнянськ.

За словами заступника начальника Управління — начальника відділу адміністративно-територіального устрою Управління містобудування та архітектури Запорізької ОДА Олесі Пасько, на сьогоднішній день продовжуються консультації щодо внесення змін до перспективного плану формування спроможних громад. Опрацьовуються всі пропозиції що надходять до обласної державної адміністрації, обраховується спроможність кожної запропонованої конфігурації громад. Часу мало, але питань залишається ще багато, вони є не простими та потребують зваженого, обґрунтованого вирішення.

Зі свого боку, ЗОДА й надалі докладатиме зусиль, щоб процес був максимально відкритий і обговорювався всіма сторонами.

24-го січня Урядом внесені зміни до «Методики формування спроможних територіальних громад». У постанові Уряду також йдеться про те, що облдержадміністрації у двотижневий термін повинні внести на розгляд Кабінету Міністрів пропозиції щодо приведення перспективних планів формування територій громад у відповідність до цієї постанови. Наразі, постанову ще не оприлюднено.

Автор приносить вибачення за неточно сформульовану інформацію, яка викликала такий резонанс, що свідчить про великий інтерес громадськості до цього питання взагалі. Як тільки будуть відомі кінцеві результати консультацій Міністерства з регіонами, редакція обов'язково поінформує читачів про остаточні рішення стосовно планів реформування громад Запорізької області.

Имя:
Ваш комментарий:

Ирина Николаевна
1 лютого 2020 р. (14:33)

Громадам быть, мы должны идти вперед несмотря на множество проблем.


Схожі події:
Останні події: