«Концы в воду»

Переглядів: 58
30 жовтня 2019
«Концы в воду» фото

В Мелітополі будують басейн. Об’єкт довгоочікуваний. Говорити про нього почали ще десять років тому. Довго вирішували, де він буде, який саме проект реалізовувати.

 

Придумали чудово: розмістити його на вул. Петра Дорошенка, біля ЗОШ № 1. Розміри двоповерхового водно-спортивного комплексу (плавального басейну) плануються 53,1 на 38,1 м і висотою в найвищій частині будівлі 11,2 м. Сам басейн буде розміром 21 на 25 м на 8 доріжок з можливістю влаштування 10 доріжок. Одночасно в ньому зможуть перебувати до 74 осіб, а на місцях для уболівальників помістяться 249 осіб.

І з бюджетів різних рівнів (найбільше з державного) на це будівництво заплановано виділити 78 млн грн.

Оце так об’єкт! Треба розповісти про нього читачам докладно! Щоб зробити це, редакція «МВ», ще коли почалося будівництво (два місяці тому), надала у виконком запит на можливість ознайомитися з проектом басейну.

І отримали дивну відповідь. Вірніше, декілька, які звелися до одного: ознайомитися з проектом ми вам не надамо змоги, бо «авторське право на проектну документацію належить ТОВ «Ювента-груп».

Серйозно? Я навіть не повірила, коли отримала таку відповідь. Бо чиновники мерії точно мали знати, що згідно із ст. 6 ЗУ «Про доступ до публічної інформації» «не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно».

Басейн будують за бюджетні кошти, тобто ні про яке авторське право мови йти не може. Я вказала на це у повторному запиті на мерію. Результату - нуль.

Тому ми звернулися за допомогою до юристів. Медіа-юристи Інституту розвитку регіональної преси підтвердили наші сумніви щодо законності відповіді на запит. Далі ми пішли найпростішим шляхом - звернулися до уповноваженого з прав людини.

Отримали відповідь: інформація щодо незаконного ненадання інформації передана до поліції. І слідчий Мелітопольського міськвідділу минулого тижня вже приходив до редакторки, щоб розпитати, невже й справді так відкрито влада порушує закон?

Однією з ознак демократичної влади є абсолютна доступність інформації про проекти, що фінансуються з бюджету (тобто коштом платників податків). Владна команда не може цього не знати. Так що є варіанти: чи то влада не така вже і демократична, як себе показує, чи то у проекті басейну такі помилки, що показувати їх людям не можна. От і ховають «концы в воду». В даному випадку - у воду недобудованого басейну.