Кадры решают все

Переглядів: 90
25 вересня 2019
Кадры решают все фото

В 1935 році «палач народов» Іосіф Сталін сказав фразу, що відтоді стала крилатою: «Кадры решают все».

 

В тому, що «кадри рєшают», я вчергове впевнилася особисто. Незважаючи на досить-таки професійні, якщо можна так сказати, навички спілкування, я не змогла знайти спільної мови з медичним персоналом одного з відділень Мелітопольської центральної районної лікарні.

Виявилося, що історичне «вас много, а я одна» - це такий зразок поведінки навіть для молодих медиків.

Знаю, що тут же у деяких читачів виникне бажання заперечити: мовляв, чи знаєш ти, скільки їм платять за їхню роботу. Ні, друзі, зарплатня тут ні до чого, бо за ту саму зарплатню у реанімації тієї ж самої районної лікарні медперсонал ставиться до пацієнтів і їхніх родичів по-людськи, за що їм велика вдячність.

Тобто справа не в грошах, а в отих самих «кадрах». І це не тільки медицини стосується.

Бо за рівних умов державного фінансування в якомусь селі намагаються наводити лад, а в іншому зітхають - коштів нема, що робити; один випускник педвуза, отримуючи фактично мінімалку, шукає шлях до дитячих сердець, а інший - відсиджує уроки, бо «за такі гроші нічого старатися».

І повертаючись до кадрів. Зрозуміло, що зовсім нових - професійних, ввічливих, компетентних, приязних медиків, вчителів, поліцейських - взяти тут і прямо зараз ніде.

Але кожен з нас точно може зробити дві важливі речі. По-перше, не мовчати, якщо зтикається з хамством. Так, треба бути готовим до негативної реакції - бач яка цаца, неввічливо з нею говорять, чи й не чи. Але наступного разу хам, можливо, задумається, чи варто себе так поводити. А по-друге, уважненько перевірити, чи саме ми не є отими кадрами, які непогано було б замінити.