Голосуй! Без усякого «або»

Переглядів: 156
26 березня 2019
Голосуй! Без усякого «або» фото

Найголовнішою темою цього тижня є вибори президента. Вони заплановані на 31 березня, і дай Боже, не втратити глузду за цей час.

Бо убезпечити себе від передвиборчої істерії не дуже виходить. Заклики голосувати за того чи іншого кандидата лізуть з усіх щілин.

І аби ж то були саме заклики голосувати. Знаєте, існує легенда, ніби у цивілізованих країнах кандидати говорять про свої плани і аргументують, чому треба обрати саме їх. У нас - нє. У нас у кандидатів та їхніх штабів змаганнячко - хто найбільше виллє лайна на суперників.

А ще ж і прості українці - скільки сімейних драм розігрується щовечора перед телевізором, коли чоловік вважає, що треба голосувати за Юлю, що як «фіалка розцвіла», а жінці подобається «молодий і нєзапятнаний» Зе.

А вже про конфлікт поколінь між дітьми, що розуміють і підтримують реформи діючого президента, та їхніми батьками, які хочуть разом з Бойком повернутися в «союз нерушимий», і говорити нічого.

Ми відписуємось від публічних осіб у соцмережах, бо вони виказали симпатію не тому кандидату, сваримось із друзями, які не розділяють наших уподобань, відправляємо агітки «неправильного» кандидата на смітник, а «правильного» - складаємо на холодильник...

І все це не дуже нормально.

Але знаєте, що мені до вподоби: дуже мало лишилося людей, яким байдуже.

Цьому доказ - довжелезні черги людей, які хочуть проголосувати, біля відділу Державного реєстру виборців, безліч телефонних дзвінків від читачів із запитаннями, як проголосувати в тій чи іншій ситуації.

Тобто перший крок до громадянської відповідальності зроблено: все більше українців розуміють, що президентські вибори прямо впливають на їхнє майбутнє.

Наступним кроком має бути вміння робити вибір усвідомлений - не на емоціях, не тому, що кандидат красівий, а тому, що кандидат має чіткий план дій і говорить про те, як саме буде його реалізовувати. Інша справа, що серед сьогоднішніх кандидатів чіткі плани є далеко не у кожного.

Може, на наступних виборах вони виправляться... Але поки шо мусимо голосувати за те, шо є.

І голосувати обов’язково!